Krátké statistiky z finančního trhu - červen

Nově na stránkách tohoto webu budou zveřejňovány pravidelně krátké statistiky, které souvisí s hypotékami. Vzhledem k náročnosti zpracování dat je většina informací dostupná s 2 měsíčním zpožděním. Pojďme se tedy spolu podívat na statistiky prvního kvartálu tohoto roku. Vítejte mezi čísly!

Publikováno 17. 6. 2014

Hypotéky zlevňují

Hypotéky opět zlevnily - jejich úroková sazba dle společnosti GOLEM FINANCE meziměsíčně klesla z 2,93% na 2,82% ( do 70% LTV). Pokud si klient vezme úvěr na 2 miliony, tak nyní zaplatí o 3000,- méně než před pěti lety. Snížení úrokových sazeb se týkalo zejména u hypoték s 3 a 5 letou fixací.

Akce bank

V prvním čtvrtletí tohoto roku realizovaly banky 51 akčních nabídek.V porovnání s loňským rokem je to o 4 akční nabídky méně. V roce 2012 bylo realizováno 61 akčních nabídek.

Kolik lidí má dlouhodobý úvěr?

Dlouhodobé úvěry, tedy hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření má 766 tisíc lidí. Když do toho připočteme ještě krátkodobé úvěry (různé půjčky atd.), tak české domácnosti dluží bankám a úvěrovým společnostem 1,5 bilionu Kč.Nenašli jste, co jste hledali?

Obraťte se s Vaším dotazem na poradce, nahlédněte do našeho slovníku pojmů nebo si rovnou sjednejte nezávaznou schůzku s jedním z našich specialistů, který Vám pomůže vyjednat levnější hypoteční úvěr.

Autor článku

Ing. Lucie Pohanková

lucie.pohankova@tilea.cz

724 689 811

Zobrazit profil

Podobné články

OMEZENÝ PROVOZ WEBU

OMEZENÝ PROVOZ WEBU Webové stránky svethypoteky.cz momentálně procházejí rozsáhlejší úpravou. Přecházíme na nový způsob správy obsahu a z tohoto důvodu jsou stránky pouze v omezeném provozu. Předem se omlouváme za…

Úvěrové registry II.

Úvěrové registry II. Pokračování článku o úvěrových registrech z předchozího týdne. V dnešním článku dokončíme popis jednotlivých úvěrových registrů, tedy Centrální registr úvěrů a SOLUS.

Krátké statistiky z finančního trhu - říjen

Krátké statistiky z finančního trhu - říjen Tentokrát máme zajímavostí z finančního trhu poněkud více, ale určitě stojí za to. Jste zvědaví, co se odehrálo? Pojďme se na to společně podívat.

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH