Krátké statistiky z finančního trhu - říjen

Tentokrát máme zajímavostí z finančního trhu poněkud více, ale určitě stojí za to. Jste zvědaví, co se odehrálo? Pojďme se na to společně podívat.

Publikováno 20. 11. 2014

ČSOB a jeho třetinové financování bydlení

Skupina ČSOB pomáhá při financování koupě nemovitosti, výstavby či rekonstrukci každého třetího domu či bytu v ČR. V nově uzavřených hypotékách má skupina aktuálně tržní podíl skoro 30%.

Důvěra v české ekonomice se zvýšila

Během září došlo ke zvýšení důvěry v českou ekonomiku. Největší zásluhu na tom měl průmysl a stavebnictví, které těží z vyšších zakázek. Vzhledem k přílivu především zahraničních zakázek v těchto odvětvích, očekává se zvýšení produkce v příštích měsících.

BNP Paribas banka?

Největší francouzská banka BNP Paribas chce expandovat do České republiky a založit zde svou pobočku. Již nyní v České republice nabízí půjčky přes Cetelem.

Státní dluh stoupl během roku 2013 pouze o necelých 16 miliard

Celkový státní dluh je 1,683 bilionu korun. Na jednoho Čecha tedy připadá dluh zhruba 161 tisíc korun. Státní dluh tvoří hlavně dluhy vlády a vzniká zejména hromaděním schodků státního rozpočtu. Současná vláda chce stabilizovat dluh na 1,7 bilionu korun.

Krize z roku 2008

Už je to šest let od pádu banky Lehman Brother. Pád této banky odstartoval paniku a hypoteční krize přerostla v krizi finanční, která se dostala až za hranice USA.

Sociální sítě a výběr zaměstnance

Podle posledních průzkumů je každý třetí uchazeč o zaměstnání vyřazen z výběrového řízení za nevhodný obsah na sociálních sítí. Personalisté proto radí, aby si člověk dal se svým profilem práci a zveřejňoval tam pouze pravdivé a ověřitelné informace.

T+2 na burze

Vypořádání obchodů na Burze cenných papírů Praha se zkrátilo. Z původních tří dnů (T+3) se krátilo na dva dny (T+2). Tato změna se týká i obchodů na Burze cenných papírů ve Vídni, Lublani a Budapešti.

Nový web Fondinfo

Pokud se zajímáte o fondy, určitě navštivte internetový portál www.fondinfo.cz, Tento portál je zaměřený na investování vání do fondů a na problematiku finančního plánování. Najdete zde veškeré informace, analýzy, rozhovory a vzdělávací texty.Nenašli jste, co jste hledali?

Obraťte se s Vaším dotazem na poradce, nahlédněte do našeho slovníku pojmů nebo si rovnou sjednejte nezávaznou schůzku s jedním z našich specialistů, který Vám pomůže vyjednat levnější hypoteční úvěr.

Autor článku

Ing. Lucie Pohanková

lucie.pohankova@tilea.cz

724 689 811

Zobrazit profil

Podobné články

OMEZENÝ PROVOZ WEBU

OMEZENÝ PROVOZ WEBU Webové stránky svethypoteky.cz momentálně procházejí rozsáhlejší úpravou. Přecházíme na nový způsob správy obsahu a z tohoto důvodu jsou stránky pouze v omezeném provozu. Předem se omlouváme za…

Úvěrové registry II.

Úvěrové registry II. Pokračování článku o úvěrových registrech z předchozího týdne. V dnešním článku dokončíme popis jednotlivých úvěrových registrů, tedy Centrální registr úvěrů a SOLUS.

Krátké statistiky z finančního trhu - říjen

Krátké statistiky z finančního trhu - říjen Tentokrát máme zajímavostí z finančního trhu poněkud více, ale určitě stojí za to. Jste zvědaví, co se odehrálo? Pojďme se na to společně podívat.

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH