Mimořádný vklad

Dobrý den,

na konci roku mi končí překlenovací úvěr u ČMSS a budu chtít určitě refinanovat. Nyní mám naspořeny nějaké peníze, kterými bych chtěl splatit část úvěru. Mám poslat peníze teď na vkladový účet u Lišky nebo to řešit až s novou bankou?

Děkuji za odpověď.

Martin P.
Ing. Lucie Pohanková

odpovídá Ing. Lucie Pohanková

Specialista na hypoteční úvěry, poradenství v oblasti pojištění, revize smluv, finanční plánování, vzdělávání

Zobrazit profil

odpovězeno 20.11.2014

Dobrý den,

osobně bych to řešila až s novou bankou.

Pokud vložíte peníze na účet u Lišky rovnou, tak ty peníze už máte rovnou započítané a nemůžete je vybírat či jinak s nimi manipulovat.

U nové banky budete mít možnost volby. Během doby, kdy se bude úvěr vyřizovat se může cokoliv přihodit a vy ty peníze můžete potřebovat. Pokud máte vybudovanou svojí osobní rezervu a ty peníze chcete s jistotou vložit na umoření úvěru na bydlení, tak to bude bráno jen ve Váš prospěch a může dojít ke snížení úrokové sazby. Úroková sazba se totiž částečně odvíjí i od toho, kolik procent z hodnoty zástavy si půjčujete. Pokud tedy bude např. odhad nemovitosti 1 milion, vy si budete půjčovat 800 tisíc, tak by se jednalo o 80%LTV (80% hypotéka) s nějakou úrokovou sazbou. Když tam ale vložíte vlastní finanční prostředy a budete si díky vloženým prostředkům půjčovat třeba 600 tisíc (z odhadu 1 milion), tak se dostanete na 60% LTV a tím pádem by se Vám mohla snížit úroková sazba třeba o 2 desetiny procenta.

S pozdravem

Ing. Lucie Pohanková

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH