Koupě bytu v insolveci

Dobrý den,

mám další dotaz ohledně bytu v insolvenci.

Mám zájem o koupi bytu v insolvenci. Byt je už vystěhovaný, nikdo v něm nebydlí. Je stanovena už i cena nemovitosti. Byt se vyloženě prodává insolvenčním správcem, žádná dražba.

Koupi bytu chci řešit cca. 80% hypotékou. Chci se zeptat, jestli i v tomto případě se musí řešit koupě bytu tzv. předhypotečním úvěrem, nebo mi banka půjčí bez problémů? Správce mi sdělil, ze po přijetí peněz na jeho účet se smaže LV v katastru a nemovitost se přepíše na moji osobu.

Děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Jaroslav
Ing. Jiří Pohanka

odpovídá Ing. Jiří Pohanka

Specialista na hypoteční úvěry, optimalizace pojistného portfolia, sestavování penzijních plánů, investiční poradenství

Zobrazit profil

odpovězeno

Dobrý den, pane Jaroslave,

mohu jen potvrdit, že banka bude postupovat způsobem, který jste sám popsal. Znamená to tedy, že nejprve banka uvolní peníze na účet insolvenčního správce na základě uzavřené smlouvy o tzv. předhypotéčním úvěru a po přepsání nemovitosti na Vás jakožto nového vlastníka, bude úvěr převeden na normální hypotéku. Z Vašeho dotazu vyplývá, že předhypotéční úvěr vnímáte jako určitou komplikaci celého procesu. Pokud jde o zvýšenou byrokracii (dvě úvěrové smlouvy a související dokumentace) a vyšší náklady (poplatek za zpracování dvou úvěrů, vyšší úroková sazba u předhypotéčního úvěru a pouhé splácení úroků během předhypotéčního úvěru), máte jistě pravdu, ale na druhou stranu mají s tímto úvěrem banky již dostatek zkušeností a vše lze zařídit tak, aby to pro klienta bylo v podstatě stejně časově náročné jako vyřízení standardní hypotéky. Čas a peníze Vám v každém případě může snížit zkušený finanční poradce s dobrými bankovními kontakty.

Děkujeme za dotaz a v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. To samozřejmě platí i kdybyste potřeboval pomoci s vyřízením úvěrů.

S pozdravem

Ing. Jiří Pohanka

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH