Neoficiální příjmy

Dobrý den,

zaměstnavatel mi vyplácí mzdu minimální oficiálně a zbytek bokem. Mohu přesto získat hypotéku? Děkuji.

Petr Černý
Ing. Pavel Sedlák

odpovídá Ing. Pavel Sedlák

Specialista na hypoteční úvěry, investiční a pojistné poradenství, zaměstnanecké benefity, SVJ, BD, pojistné a úvěrové poradenství pro právnické osoby, možnosti finanční nezávislosti

Zobrazit profil

odpovězeno 15.10.2012

>Vážený Petře,

v případě, že nemůžete prokázat skutečnou výši příjmů, lze situaci řešit využitím tzv. hypotéky bez prokázání příjmů. Při tomto typu hypotéky o výši úvěru a vůbec o tom, jestli jej získáte, nerozhoduje výše Vašich příjmů, ale hodnota zastavované nemovitosti, která je stanovena bankou na základě odhadu tržní ceny nemovitosti.

Neznamená to ovšem, že nemusíte mít žádné příjmy, protože to, že nějaké příjmy máte a že jsou dostatečné pro splácení získávaného úvěru, prokazujete bance čestným prohlášením.

Hypotéku tedy získat lze i bez prokázání příjmů, ale jsou s tím spojeny zvláštní podmínky. Výše úvěru se u tohoto typu hypotéky zpravidla pohybuje do max. 60% hodnoty zastavované nemovitosti (viz. poměr LT).

Vyšší rizikovost obchodu banka zohledňuje ve výši úrokové sazby, která může být o 2 - 4% vyšší oproti úrokovým sazbám u standardních hypoték.

S pozdravem

Pavel Sedlák

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH