Australská hypotéka

Dobrý den,

zajímalo by mě, co znamená "australská hypotéka"? Děkuji

Miroslav Metelka
Ing. Jiří Pohanka

odpovídá Ing. Jiří Pohanka

Specialista na hypoteční úvěry, optimalizace pojistného portfolia, sestavování penzijních plánů, investiční poradenství

Zobrazit profil

odpovězeno 08.01.2013

Vážený Miroslave, 

předně je nutné říci, že se nejedná o žádnou novinku, ale jde o marketingovou akci Hypotéční banky. Podstatou této "Australské hypotéky" je, že čím více si klient půjčí, tím vyšší slevu ze základní sazby úrokové míry dostane.

Všichni noví klienti, kteří od 1. října do 30. listopadu 2012 využijí nabídku Hypoteční banky a sjednají si u ní Australskou hypotéku, získají slevu z úrokové sazby až o 0,4%.

Další výhodou Australské hypotéky je zvýhodnění poplatku za zpracování hypotečního úvěru, který klienti s úvěrem ve výši 70 % zástavní hodnoty nemovitosti vůbec neplatí a klienti s úvěrem ve výši 85 % zástavní hodnoty zaplatí pouze 2900 Kč.

V rámci Australské hypotéky klienti Hypoteční banky (a konec konců i klienti ČSOB) získají v prvé řadě slevu na úrokové sazbě. Při výši hypotéky do 1 mil. Kč klient ušetří 0,1 procentního bodu, nad 1 mil. Kč klient ušetří 0,2 procentního bodu, nad 2 mil. Kč ušetří 0,3 procentního bodu, nad 3 mil. Kč pak 0,4 procentního bodu. Podmínkou je hypotéka sjednaná s fixací na 5 let.

Zvýhodněné je i zpracování hypotéky. Do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti banka neúčtuje poplatek vůbec a při hypotéce do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti naúčtuje 2 900 Kč.

Rozdíl mezi nabídkou Hypoteční banky a ČSOB je jediný: Zatímco nabídka Hypoteční banky platí do konce listopadu, u ČSOB je „do odvolání“.

Obdobný koncept nabízejí i jiné banky již delší dobu.

Hezký den přeje

Jiří Pohanka

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH