Zajištění úroku při hypotéce

Dobrý den,

chtěla bych se informovat zda je nějaká možnost co nejvýhodněji si zajistit úrok při hypotéce již nyní.

Začneme stavět za měsíc, finanční částku na počateční stavbu máme, ale chtěli bychom si od banky půjčit 800 000Kč. Jelikož hrubou stavbu s pozemkem, kterou bychom mohli dát do zástavy v hodnotě asi 1200000Kč bychom měli koncem listopadu. Děkuji

Iveta Časnochová
Ing. Jiří Pohanka

odpovídá Ing. Jiří Pohanka

Specialista na hypoteční úvěry, optimalizace pojistného portfolia, sestavování penzijních plánů, investiční poradenství

Zobrazit profil

odpovězeno 19.09.2013

Dobrý den, paní Časnochová,

předně bych se chtěl omluvit za poněkud pozdní reakci na Váš dotaz, která vznikla v důsledku technických potíží na našem serveru.

Nicméně k Vašemu dotazu. Z něho usuzuji na to, že v současnosti vlastníte pozemek na stavbu nemovitosti a zároveň disponujete vlastními zdroji v takové výši, abyste jimi pokryli výstavbu hrubé stavby. Pravděpodobně to také znamená, že máte vypracovaný rozpočet a projektovou dokumentaci ke stavbě. V tom případě by neměl být žádný problém zahájit jednání s bankou o poskytnutí úvěru na dostavbu nemovitosti. Banka si na základě uvedené dokumentace nechá udělat odhad nemovitosti na cenu budoucí a na základě tohoto nastaví podmínky pro schválení a čerpání úvěru. V obecné rovině by tedy neměl být žádný problém.

Na druhou stranu nejsem schopen s těchto dílčích údajů Vám říci jaké budou další, podstatné parametry úvěru (úroková sazba, doba fixace, délka splatnosti, výše splátky a poplatků atd.). Pro jejich přesné vyjednání a stanovení je potřeba znát řadu jiných, osobních údajů, které banka potřebuje k posouzení bonity a důvěrohodnosti klienta, stejně jako pro stanovení úrokové sazby atd. Chápu, že sdělování takto citlivých údajů, lze jen s velkou dávkou odvahy svěřit elektronické poště, a proto, pokud byste měla zájem o vyjednání co nejlepších podmínek Vašeho úvěru, navrhuji osobní schůzku, během které vedle navázání osobního kontaktu si určíte i další postup.

Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte mě kontaktovat na tel. č. 603 436 850 nebo na emailu jiri.pohanka1@seznam.cz.

S pozdravem

Ing. Jiří Pohanka

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH