Vězení a dluh v bance

Dobrý den,

moje přítelkyně se dostala do nezavíděnéhodné situace, kdy zavinila dopravni nehodu na motorce. Věc se má tak, že ji soud odsoudil na 16 měsíců nepodmíněně.

Má v bance ůvěr a spláci 5 tis.Kč měsíčně. Když si teď nebude moci vydělávat, jak si může požádat o stop stav splátek?

Platí si i pojištění, kdyby přišla o zaměstnání, že by pojišťovna platila banci po dobu, než si najde nové. Byla již i za zástupkyní ředitele banky, aby ji poradili, avšak bezúspěšně.

Předem děkuji za odpověď.

Monika Bartošová
Ing. Pavel Sedlák

odpovídá Ing. Pavel Sedlák

Specialista na hypoteční úvěry, investiční a pojistné poradenství, zaměstnanecké benefity, SVJ, BD, pojistné a úvěrové poradenství pro právnické osoby, možnosti finanční nezávislosti

Zobrazit profil

odpovězeno 02.12.2013

Vážená paní Bartošová,

důležité je nyní se s bankou nějak domluvit. Jestli Vám bude akceptovat stop stav splátek si nejsem jistý ani z tohoto důvodu. Každá banka postupuje jinak. Pokud není možné splácet celou splátku, zkusil bych se zeptat, jaký by byl postup banky v případě, že by splácela pouze úroky a ne jistinu. Sice tím prodlouží dobu splatnosti, prodraží se to, zhorší si registry v případě dalších úvěrů, ale nedojde k exekuci.

Dále je varianta, že úvěr bude splácet někdo jiný a mezi sebou si udělají smlouvu, že jakmile Vaše přítelkyně bude moci pracovat, splatí to tomu člověku. Jsou to různé varianty, u které banky ten úvěr má? Mohli bychom zjistit, jaký by tam byl postup.

S pozdravem

Pavel Sedlák

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH