Vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Dobrý den,

budu přefinancovávat hypotéku a slučovat s úvěrem na rekonstrukci. Požadovaný úvěr bude vyšší než odhad nemovitosti, tak mám přislíbenou i druhou nemovitost jako zástavu.

Žádost o hypotéku je 1 030 000 Kč (870 000 + 160 000) a zástava je 1 600 000 Kč (1 000 000 + 600 000).

Jak probíhá vyjmutí druhé zástavy?

Děkuji za odpověď.

Hrabal
Adéla Přikrylová

odpovídá Adéla Přikrylová

Specialista na hypoteční úvěry, úvěry pro SVJ a BD, konsolidace, pojištění a investice, optimalizace rodinných rozpočtů

Zobrazit profil

odpovězeno 28.07.2014

Dobrý den pane Hrabale,

banka vždy požaduje dostatečnou zástavu nemovitosti vzhledem k úvěru. Je tedy otázka, kdy plánujete druhou nemovitost vyjmout. Banka Vám tento krok nemusí umožnit.

Pokud budete do úvěru dávat dvě nemovitosti budete hradit dva odhady - záleží na akcích banky. Dále vyšší náklady na katastrálním úřadu a to samé při vyjmutí druhé zástavy (účtován každý jednotlivý vklad i výmaz).

Osobně bych volila jednodušší cestu - uhradit rozdíl 30tisíc z vlastních prostředků (rezervy, úvěr,…). Vyhnete se případným komplikacím s vyjmutím druhé nemovitosti do budoucna a ušetříte mnoho poplatků. Navíc při případné další fixaci a odchodu do jiné banky, můžete využít zjednodušený proces schvalování (nastává v okamžiku, kdy se v úvěru nic nemění).

Další možností je zvolit pro financování banku, která nabízí možnost financování nad 100% LTV, vzhledem k nízkým úrokovým sazbám je tato varianta velice atraktivní.

Pokud máte zájem o bližší informace, kontaktujte mne.

S pozdravem

Adéla Přikrylová

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH