Hypotéka po oddlužení

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na možnosti získání hypotéky po oddlužení.

Nyní mi bude končit osobní bankrot a mám zájem o koupi domu. Pohledávky jsem v rámci oddlužení uhradil ve výši 100%. Výši platu mám cca 20 000,- Kč.

Je nějaká reálná šance získat hypotéku? Pokud ano, tak za jakých podmínek?

Za odpověď děkuji.

Ondřej
Ing. Pavel Sedlák

odpovídá Ing. Pavel Sedlák

Specialista na hypoteční úvěry, investiční a pojistné poradenství, zaměstnanecké benefity, SVJ, BD, pojistné a úvěrové poradenství pro právnické osoby, možnosti finanční nezávislosti

Zobrazit profil

odpovězeno 04.09.2014

Dobrý den,

jestli Vám nyní bude končit osobní bankrot, nejsem si jist, že Vám hned po ukončení někdo půjčí peníze. Banky jsou skeptické, protože jste dle jejich pohledu nezvládl své úvěry. Ve Váš prospěch hovoří pouze to, že jste vše uhradil ve výši 100%. Obávám se tedy, že budete muset ještě po konci bankrotu tak 3 roky počkat.

Dále bych také počítal s nějakými přirážkami na úrokové sazbě. Na Vašem místě bych si vyzvednul registry a obešel s nimi banky, jak to vypadá s případným úvěrem. Nezadávejte v bance rovnou ostrou žádost, ale pouze se informujte. V případě, že bankéři začnou zadávat ostré žádosti, tak to jejich systémy rovnou zablokují a Vy si prodloužíte dobu, kdy si budete moci vzít úvěr. To proveďte také dříve než budete podepisovat rezervační či kupní smlouvu.

S pozdravem

Ing. Pavel Sedlák

příspěvek 1000 Kč pro klienty SH