Ing. Lucie Pohanková

lucie.pohankova@tilea.cz

724 689 811

Absolvovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze, v oboru Provoz a ekonomika se zaměřením na finance a obchod. Ve financích se pohybuje již od roku 2009. Dříve působila ve velké analyticko-poradenské společnosti a nyní je poradcem ve společnosti Tilea Finance s.r.o.

Specializace: hypoteční úvěry, poradenství v oblasti pojištění, revize smluv, finanční plánování, vzdělávání


OMEZENÝ PROVOZ WEBU

Webové stránky svethypoteky.cz momentálně procházejí rozsáhlejší úpravou. Přecházíme na nový způsob správy obsahu a z tohoto důvodu jsou stránky pouze v omezeném provozu. Předem se omlouváme za veškeré komplikace.

Úvěrové registry II.

Pokračování článku o úvěrových registrech z předchozího týdne. V dnešním článku dokončíme popis jednotlivých úvěrových registrů, tedy Centrální registr úvěrů a SOLUS.

Krátké statistiky z finančního trhu - říjen

Tentokrát máme zajímavostí z finančního trhu poněkud více, ale určitě stojí za to. Jste zvědaví, co se odehrálo? Pojďme se na to společně podívat.

Úvěrové registry I.

V tomto článku se podíváme na úvěrové registry. Jak úvěrové registry souvisí s hypotékou? Při podání žádosti o hypoteční úvěr si vás banka prověří právě v registrech a na jejich základě postoupí žádost dál nebo ji zamítne.

Hypotéka a povodňové zóny

V dotazech, které nám posíláte, zaznívá poměrně často spojení povodňová zóna, nejčastěji v souvislosti s pojištěním nemovitosti. Pojďme se společně podívat, o co se jedná.

Krátké statistiky z finančního trhu - září

Po srpnových statistikách, které se týkaly hlavně zajímavostí z Evropské unie se pojďme podívat na další zajímavosti z finančního trhu.

Hypotéka: Úvěrová smlouva a na co si dát pozor? - 1. část

Zná to každý, kdo měl schůzku v bance a chystal se podepsat úvěrovou smlouvu. Před Vámi se objeví spoustu textu, vy rozumíte každému pátému slovu a navíc bankéř na Vás mluví jako mimozemšťan...co s tím? Čemu věnovat nejvíce pozornost?

Krátké statistiky z finančního trhu - srpen

Prázdniny máme za sebou, děti chodí do školy a celá republika se vrátila do klasického mimoprázdninového režimu. Finanční trh prázdniny neměl, ale spousty bankovních úředníků a pojišťovacích agentů je měla, a tak se toho moc o finančním trhu nepsalo. Nyní je však novinek mnoho, pojďme se na nějaké zajímavé podívat!

Pojištění domácnosti vs. nemovitosti

Každý se již s těmito názvy pojištění určitě setkal, avšak neustále se vyskytují případy, kdy se tato pojištění navzájem pletou. Pojďme si „uklidit“ a vysvětlit rozdíl mezi těmito pojištěními.

Krátké statistiky z finančního trhu - červenec

První polovinu roku máme za sebou a začíná volnější část roku. Děti mají prázdniny a spousty lidí vybírá dovolenou. Svět čísel ale dovolenou nemá a tento článek Vám opět přiblíží číselné informace z finančního trhu.

Krátké statistiky z finančního trhu - červen

Nově na stránkách tohoto webu budou zveřejňovány pravidelně krátké statistiky, které souvisí s hypotékami. Vzhledem k náročnosti zpracování dat je většina informací dostupná s 2 měsíčním zpožděním. Pojďme se tedy spolu podívat na statistiky prvního kvartálu tohoto roku. Vítejte mezi čísly!

Výpočet úrokové sazby hypotéky

Kdybychom to přirovnali k návštěvě restaurace, hypotéka „již od 1,98%“ není nic jiného než jen naaranžovaná fotografie v jídelním lístku a s tím, co dostaneme na talíři, mnohdy nemá mnoho společného. Všichni víme, jak taková úroková míra vypadá v „meníčku“, dnes se ale zaměříme na to, jak se pro nás, běžnou klientelu, vaří.

Americká hypotéka

Potřebujete finanční prostředky na koupi auta, umoření dluhu, cestu kolem světa či cokoliv jiného a hledáte alternativu k drahým spotřebitelským úvěrům? Za předpokladu, že vlastníte nemovitost, je americká hypotéka možným řešením.

Hypotéka bez doložení příjmů

Sháníte hypotéku, máte dostatečné příjmy, ale nemůžete a nebo nechcete je doložit? Při splnění určitých bankovních požadavků je možné tento problém vyřešit.

Výstavba či rekonstrukce

Hodláte stavět dům či rekonstruovat byt podle vlastních představ? Tento typ hypotečního úvěru se vyznačuje odlišným způsobem čerpání peněz od banky. Ty jsou uvolňovány postupně v závislosti na průběhu výstavby či rekonstrukce nemovitosti.