Ing. Pavel Sedlák

pavel.sedlak@infia.cz

739 469 824

Vystudoval VŠE v Praze, obor podniková ekonomika a management. Během studií se věnoval 3 roky trhu stavebního spoření. Po studiích působil jako analytik ve výrobní firmě, kde pak povýšil na pozici obchodního ředitele. Nyní již dlouhodobě působí na finančním trhu v celé jeho šíři a zabývá se publikační činností.

Specializace: hypoteční úvěry, investiční a pojistné poradenství, zaměstnanecké benefity, SVJ, BD, pojistné a úvěrové poradenství pro právnické osoby, možnosti finanční nezávislosti


Nový občanský zákoník a „Zákaz zcizení“ – 2. část

V předchozím článku jsme probrali zákaz zcizení, který se objevil poprvé letos v novém občanském zákoníku. Nyní se podíváme na zákaz zatížení, jež zní již přívětivěji.

Nový občanský zákoník a „Zákaz zcizení“ – 1. část

V roce 2014 byl uveden v platnost nový občanský zákoník. Spolu s ním vznikly dva nové pojmy spojené se zástavou nemovitosti. Banky začaly používat „Zákaz zcizení a zákaz zatížení.“ V tomto článku si vysvětlíme první pojem a to „zákaz zcizení“. V příštím týdnu vysvětlíme druhý pojem, tj „zákaz zatížení“.

Hypotéka a životní pojištění

V souvislosti s hypotečním úvěrem se můžete setkat s životním pojištěním. Mohou ho nabízet poradci v bankách či finanční poradci.Je však toto pojištěné povinné? Musí si ho klient založit? Co by mělo obsahovat? Odpovědi na tyto otázky najdeme v tomto článku.

Hypotéka a rozvod či rozchod

Dle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) v Česku postupně přibývá lidí, kteří spolu žijí bez svatby a mají třeba i rodinu. Za poslední půlstoletí se počet takovýchto "manželství bez sňatku" zvedl pětkrát. Nyní je jich už přes 238.000. V roce 2012 se počet uzavřených manželství mírně zvýšil, když bylo zaznamenáno 45 206 manželství. V tomtéž roce dle tvrzení ČSÚ rozvedlo 26 402 manželství. Tento údaj však nezahrnuje rozchody párů, které žijí tzv. na psí knížku neboli ona "manželství bez sňatku". A jak už to bývá, většina párů, ať sezdaných či nesezdaných, se v určité fázi vztahu rozhodne pro koupi vlastní nemovitosti a budováni domova. Nemají-li dostatek vlastních finančních prostředků, je stále obvyklejší metodou koupě nemovitosti pomocí hypotéky.

Hypotéka a vinkulace

Vyřizování hypotéky v bance pro mnoho lidí nepatří k příjemným záležitostem. Důvodů je mnoho, ale bezesporu mezi ně patří i používaný jazyk a finančně terminologická hantýrka. Představte si například, že jdete uzavřít hypoteční smlouvu a po jejím podpisu se dozvíte, že před vlastním uvolněním finančních prostředků je ještě nutné zavinkulovat pojistnou smlouvu na pojištění nemovitosti, případně životní pojištění. Co to po vás vlastně chtějí?

RaiffeisenBank: Rádcova hypotéka

Netušíte, o co se jedná, když se řekne Rádcova hypotéka? Přečtěte si náš stručný výtah o akci, se kterou RB přišla toto léto na trh.